Czy warto wyjechać za granicę? Jak zdobyć pieniądze na projekt młodzieżowy? Dlaczego warto być aktywnym? Takie tematy poruszamy w czasie naszych lekcji i gier. Konsultanci Eurodesk Polska prowadzą je w całej Polsce. Stacjonarnie i zdalnie!

 

Scenariusze  wszystkich zajęć opracowali konsultanci Eurodesk Polska. Tematem trzech z nich – Eurowolontariatu, Eurostudiów i  Europracy  – jest mobilność międzynarodowa. Lekcje Euroaktywacja i Młodzież ma głos poruszają problematykę związaną z aktywnością obywatelską , natomiast na lekcji Europrojekty uczniowie dowiadują się jak realizować projekty młodzieżowe i jak zdobywać na nie fundusze. Ostatnie lekcja „Papiery do kariery” uczy, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji oraz dobrze zaprezentować swoje kwalifikacje. Większość z lekcji ma dwie wersje: lekcyjną, 45-minutową, i warsztatową – 90-minutową.

 

W ofercie Eurodesk Polska znajdują się też trzy emocjonujące gry.  Euroszanse to gra  planszowa o różnych formach mobilności  i aktywności – krajowych i międzynarodowych. Na jej przeprowadzenie potrzeba co najmniej 90 minut. Natomiast Time to Move to karciana gra quizowa o tematyce europejskiej – można ją przeprowadzić w ciągu jednej godziny lekcyjnej.

 

Nowością w ofercie Eurodesk Polska dla szkół jest gra planszowa EU in Board , w której uczniowie symulują proces decyzyjny w Unii Europejskiej.

 

Z całością oferty można zapoznać się tutaj.