Nawiązanie współpracy pomiędzy Młodzieżowymi Radami Miast

Nawiązanie współpracy pomiędzy Młodzieżowymi Radami Miast

W dniach 11.04-14.04 w Brennej odbyło się spotkanie regionalne przedstawicieli Młodzieżowych Rad Miasta Rybnik i Jastrzębia-Zdrój oraz aktywnej młodzieży z miasta Mikołów. Wydarzenie związane było z realizacją przez młodych projektu Youth Councils – advisors or activists, który jest realizowany przez Fundację Europejski Instytut Outsourcingu w ramach Programu Erasmus+, Akcja 3: Wsparcie reform strategicznych. Rozwój polityki młodzieżowej.
Podczas 4 dni uczestnicy w aktywny sposób brali udział w zajęciach z wykorzystaniem metod edukacji poza formalnej. Wspólnie pracowali nad podniesienia ich kompetencji, regionalnej wymiany dobrych praktyk oraz wspólnego przygotowania się do spotkania międzynarodowego.
Młodzież oprócz integracji mogła poznać swoje role w grupie, przeanalizować swoją działalność w mieście czy zagrać w grę symulacyjną, której celem było nauczenie się sztuki kompromisu i dialogu.
Czas spędzony razem pozwolił całej grupie lepiej zrozumieć działanie Młodzieżowych Rad oraz otworzyć się bardziej na pracę grupową i stawiać na lepszą komunikację. Strzałem w 10 okazało się stworzenie przestrzeni dla wymiany dobrych praktyk związanych z działalnością młodzieży w mieście.
Spotkanie stanowiło jedynie wstęp do przyszłych aktywności, które będą realizowane przez grupę młodych. Kolejny etap to seminarium międzynarodowe, a przed tym z inicjatywy młodzieży spotkanie przedstawicieli Młodzieżowych Rad Miast.

 

No Comments

Post A Comment